Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Aşağa gitmek

Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:00 pm

Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)
herkese sevgi ve selamlar.


dün gece ile ilgili naçizane fikirlerimizi beyan etmek istiyorum. sizlerden gelen mailler,dostlarımızın telefonları ...vs derken sonunda bu yazıyı yazmaya şiddetle ihtiyaç olduğunu anladım.


her neyse evde olduğum halde izlemek istemediğim bir program ile ilgili büyük hadiseler yaşanmış ki artık bendeki sabır noktasını çok fazla zorladılar ve bu gün gerçekten içimi dökebildiğim kadar dökmek istiyorum.
içimde hergün büyümekte olan bir hırs var ve Allah şahidimdir bu insanların gözlerinin içlerine bakarak konuşabilmek,yüzyüze gelip yaptıklarının hesabını gözlerinin içlerine bakarak sorabilmek onlarla ilgili en büyük hayalimdir.
birkaç sene önce dile getirmiştim keşke bir açık oturum yapsak ta delikanlı gibi insanların önünde yüzleşebilsek. hani beyaz demiş ya çok istersen telefonla arar söylersin diye ne araması aramayı geç biz gözlerine bakmak istiyoruz bunların.
neyse bu patlamayla birlikte daha önce de yazdığımız veya hiç dile getirmediğimiz birçok şeye de değinmek istiyorum.nasılsa bu yazım o kişiler tarafından kelime kelime okunacak,dava konusu olabilecek birşeyler bulabilme ümidiyle... şayet bulurlarsa hiç vakit kaybetmesinler,ben şahsen mahkeme de olsa kendileri ile yüz yüze gelebilmeyi çok isterim.


sen kimsin ki falan diyenleri duyar gibi oluyorum, o kişiler açsın bpg albümü teşekkürler kısmına baksınlar ve benim neler neler bilen bir insan olabileceğimi kendilerine itiraf etsinler.


neyse konuya dönelim yani dünkü hadiselere...
ben şahsen programa bakmıyordum çünkü o insanların artık böyle ucuzluklar peşinde olabileceklerine imkan ve ihtimal dahi vermiyordum.
adam bu yolla kitle yaptı tamam ama bu yolla devam edemez,bunu yapamaz diye çok inanmıştım nedense, belki de maneviyatlarından yaptıkları reklamlar veya 5 vakit namaz kılıyor olmaları nedeni ile belki de sakalına bakıp beklemiyordum açıkçası.beni bile inandırmışlardı sanki o manevi olgunluğa...vs


neyse ben hatta teşekkür bile etmiştim kendilerine,''Ceza ne zaman ön plana çıksa,kitlesini büyütse'' biz reklamda oynamayız,popçuyla düet yapmayız gibi '' taktir toplama çabalarını artık görmemek çok güzel'' demiştim bundan 1 hafta önce ve bana ''ne diye laf sokuşturuyorsun onlara durduk yere'' diye sitem eden birkaç mesaj almıştım. o arkadaşların tekrar mesaj atmalarını bekliyorum şimdi.


iNiN SIRTIMIZDAN! DüŞüN YAKAMIZDAN!


Ceza bir küfür etti, direk şahsın kendisine! ne karısına ne de ailesine!
bir konserinde biz hiçbir p.ç in ailesine küfür etmeyiz diyerek, eskiden sözde, albümünü hediye ettiği rahmetliye karşı büyük saygısızlık eden küfürün ağa babası, ayben ile ilgili verse lerinde bitch kelimesini de sık sık dile getirmiştir ancak bitch kelimesi birinin kız kardeşi için kullanıldığında namus meselesi olmuyor ama birinin karısına '' boşuna uğraşma kimse s.klemez lafını'' (boşuna uğraşma seni kimse takmaz) manasından alıp karıma küfredildi diye ortaya atlamak, durumu namus meselesine çevirmek çok yaygaracı bir davranış örneği. biz bu durumda Ayben veya benim için kullanılmış bitch kelimelerini üzerimize alınmamış oluyoruz ama namusumuza laf edilmiş gibi yaygara da yapamıyoruz karşı taraf gibi.


bu adamın yarışı var, vakti zamanında ceza ve fuchs nefret albümlerini icra ettikleri dönemde televole,magazin ve popçuları hedef alarak eğlenceli dissler yapan Ceza'yı,'' ben Ceza dan daha sert yaparım, bakın ne pis küfür bile ediyorum onlara, ben daha sertim bana gelin'' şeklinde giriştiği yeni küfürlü tarzı ile takip eden bu zatın yıllar boyu Ceza nın üzerine çıkma denemeleri olmuştu zaman zaman ama o zamanlar bu kadar ilgilenen yoktu olaylarla ve internet falan pek yaygın değildi.ancak o dönemlerden bu yana 10 küsür yıl olmuş ve bu adamın sırtından hayal bile edemeyeceği bir başarı yakalamış olmasına rağmen adam sidik yarışından bir an bile vazgeçmemiş.
Med cezir duygusal oldu, çok tuttu, küfürü bırakıp med cezir gibi sözler yazmaya başladı.
''başka prodüktör olursa,ben olmam'' şeklinde tripler atıp Med cezir albümünün zoraki prodüktörü olup, daha sonra ben olmasam med cezir olmazdı demek gerçekten büyük kurnazlık örneği. sen bu savaşa 10 küsür yıl önce başlamıştın bile ama biliyorsun biz hep idare etmeye çalıştık seni.


bir zamanlar ilk yurtdışı konseri dahil olmak üzere birçok konser ve tv programına Ceza nın dj i olarak giderken ''ben rap yapamıyorum, senin dj in olayım Gangstarr gibi grup olalım'' dediğinde Ceza O nu dinlemiş olsaydı şimdi rap bile yapmazdı eminim. fuchs u bırak,bence sen tek daha iyisin diye gazlar verirken fuchs un yerine geçme hayallerini de anlamamıştım değil.
hep biliyordu Ceza nın alıp yürüyeceğini, zaten benim için ilk 3 mc den birisin bu dünyada derdi.yani bu adamla ne yaparsam kardır diye düşündü her zaman için. med cezir zamanı O ndan para verip beat alan Ceza dan başka bir adam yoktu veya ondan beat alıp ortalığı kasıp kavuran adamlar da hiç olmadı yani aslında hiçbirzaman müzikleri ile dikkat çekmedi gazetecilerin ,başka sanatçıların ve tüm insanların dikkatlerini sadece sözleri ile çekti. ben bir tane bile yazı görmedim ceza nın albümündeki müzikleri öven bir köşe yazısı.
üstelik sirhot,walkie-d,mehmet can erdoğan,ayhan sayıner ...vs gibi birçok prodüktör ile çalışan ceza ya kimse babasının hayrına birşey yapmamıştır walkie d haricinde.


Anlıyorum tabi med cezir in prodüktörü olmakla övünülür elbette,hatta o albüme produktörlük etmek beceriksiz bir mc için rap in oxford una gitmek gibi bir deneyim olmuştur zaten med cezir den sonra yaptıklarına bakarsanız ve öncesini de takip etmişliğiniz varsa bu adam için bile Ceza ya ne şükretmek gerektiğini anlamakta zorlanmazsınız.
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:00 pm

Zaten eski albümlerinden utanan, 40 isim değiştiren bir insanın ne özentiliklerle şekillendiğini anlamak çok zor değil.
Fuat ın nakaratlarını, rap te yaptığı melodik nameleri de çok büyük hayranlık duyarak taklit etmiştir kendisi.hatta Ceza ile arası bozulunca fırsat bilip Fuat ı araması ve okyanuslar albümünü çok beğendiğini söylemesi de sizlerin bilmedigi ama bizim açımızdan gayet gülünesi bir hadiseydi.
hadi bakalım fuat ın ilk albümünü dinleyin, ceza nın ilk albümünü dinleyin, herkesin ilk albümlerini bir dinleyin de kimin kime ilham verdiğini, kimin kimi kurtardığını,adam ettiğini iyice bir anlayın derim ben.O bunu demiş ,bu şöyle söylüyor, bu reklamda oynadı diye bir ton matematik yapmanıza gerek yok.herşey açıkça ortada zaten yapılan işler sayesinde.


düne gelecek olursak çok büyük terbiyesizlik yapıldı bize karşı.
bir diss yaptık ama cevap olarak! sonra üzerine aynı şeyleri tekrar ettiler, Allah a küfretti diyip kendi namazını reklam yaparak Allah sız damgası vurmaya çalıştılar Ceza ya.çıkardıkları her albüm,ep ..vs %70 ceza,ayben,az birşey benden %30 maneviyat içerikli.diss boş kağıdı dolduramamaktır diye 40 kere söyleyen insanların başka birşeyler yazmakta zorlanmaları da trajikomik bir hadisedir.


tüm bunlara rağmen dava bile açmış olmasına rağmen her ropörtajında Ceza yı ima etmekten açıkçası dedikodu etmekten de geri kalmadılar.


vay bee! biz bilmiyorduk rapstar formatının ne kadar yanlış olduğunu. ''benim annem bile ''o eğitmenlere gerek yok,çocuklar yanlız çıksınlar''diye 40 laf etti yani onlara göre yanlıştı da sanki biz göğsümüzü gere gere yaptık, biz bilemiyorduk o eğitmenlerin bir anlamı olmadığını lakin Ceza,Fuat ve Funky orada olmasalardı bunların yanlış olduğu bile konuşulmayacaktı ve 13 hafta güllük gülüstanlık geçip gidecekti, bu insan da tüm bunları çok iyi biliyor.


lakin gerçekten düşündüğünü dürüstçe söyleyebilen bir adam olabilseydi Funky-c O nu adam yerine koyup program ile ilgili fikir sorduğunda ''asla seyretmem'' yerine ''para için yapıyorsunuz'' diyebilirdi.
hani beyaz demiş bir ara bu dissleşmeler ile ilgili 'açar telefon söylersin delikanlıysan'' yani orada bile mi utanmadılar?aç telefon söyle be kardeşim, ceza nın numarası yoksa funky-c nin var


Evet Ceza bazıları gibi çakal ve kurnaz değil, O na ''sen nasıl istersen öyle olacak'' diyen adamlara inandı ama sözlerini tutmadıklarını görünce de tepkisini koydu ve en başından beri kendince doğru adımı attı.başkalarının yalancılıkları ya da kurnazlıkları yüzünden suçlu koltuğuna oturtulamaz, o programda Türkçe rap adına herşeye rağmen büyük bir adım atıldı ve olay cıvımadan son bulabilmesi de yine Ceza sayesinde oldu.Ceza o jüri de olmasa programın devam edeceğini Allah biliyor ya! alın işte size şahidim.


para ya gelince evet paraya ihtiyacımız olduğu için kabul ettiğimiz bir iş oldu ve bunu açıkça da dile getirdik utanmadık çünkü paraya ihtiyacımız olduğu için hırsızlık yapmadık, başkasının sırtından reklam yapmadığımız gibi.
ancak para ya ihtiyaç duymak ile para nın kölesi olmak arasında büyük bir fark var!
paraya ihtiyacı olan bir insan normalde tercih etmeyeceği bir işi yapabilir ama paraya ihtiyacı olmadığı halde para peşinde koşana paragöz denir.


insanların bu şekilde yorumları yüzünden açıkçası ben de şüphe etmeye başlamıştım acaba çok para peşinde insanlarmıyız biz diye?
ancak biz kendimize bunu bir çok kez ispatladık.


gayet kaiteli ve bir reklam filminden 3-4 misli daha fazla para kazandıracak sinema filmi ve başka reklam senaryolarını,başrolleri reddetmek paragöz bir adamın işi değil. Fark var şarkısını siyasi arenaya taşısaydık şarkı nın değeri ve yapılacak 60-70 konser ile trilyon hesapları yapmaya başlardık ki bu rakamlar paragöz adamların hayır diyebileceği rakamlar değildir.
üstelik Ceza hakkında böyle düşünen bir adamın ''ben de para için hergün radyoda eleştirdiğim popları çalmak zorunda kalıyorum'' gibi birşeyler söylemesini beklemek çok safça oluyor sanırım.


ayrıca bu insandan ''rapstar yarışmasının formatı gerçekten kötü ama Allah tan orada eski arkadaşlarım var da Türkçe rap in gerçekte ne olduğunu gösterebiliyorlar, eminim daha birçok rezillik onlar sayesinde olmamıştır'' gibi dürüstçe yorumlar yapmasını veya bu şekil bir olgunluk gösterebilmesini beklemiyorduk zaten ancak hazırlanmış sorularla gerçekten yapay ve gayet kurgulanmış bir ortamda her lafımla Ceza yı nasıl ima edebilirim şeklinde kıvranacaklarını da hiç tahmin etmezdim.
program ile ilgili tüm sıkıntıları ve verdiğimiz mücadeleyi funky-c tarafından çok iyi bilen bir insanın, oraya çıkıp detayları hiç bilmiyormuşçasına kasıtlı olarak birşeyler yapması bırakın müslümanlığı, insanlığa yakışan tavırlar bile değildir.


son dönem çıktığı onlarca programdan veya ropörtajdan birinde bile onları ima edebilecek tek kelime etmeyen Ceza nın kalitesini lütfen buradan da ölçünüz.


bu ihtiyaç meselesidir, Ceza nasıl ki paraya ihtiyaç duyup reklamda oynamış (ki bu namusuyla yaptığı bir iş), bu adamlar da tanınmak,ve daha ünlü olabilmek ya da daha çok para uğruna Ceza ismine çok muhtaç görünmekteler.
''o reklamda oynadı ben oynamam, o poçuyla düet yaptı ben yapmam'' yeter be! varın yoğun, bütün övüneceğin bu mu?
ceza bunları yapmasaydı ne diye fırlayacaktın ortalığa? nasıl bir fark yaratmayı düşünürdün?
dedikoduculuğun da bu kadarı! oynama kardeşim reklamda,filmde, hiçbirye çıkıp kendini de gösterme varsa bir farkın bu insanlar salak mı anlayamazlar mı?
reklamda oynamam diye 40 kere söylemesen, millet iftira mı atıyor reklamda oynadı diye.ne gerek var ki. reklamlarda oynamamış olan yüzlerce sanatçımız var hatta binlerce belki onbinlerce hangisi ya da kaçı böyle şeyler anlatıyor ki? ya da ''bana çok teklifler geliyor ben kabul etmiyorum'' diyen kaç sanatçıya madalya takıldı.
aksine ben hep güldüm öyle şeyler söyleyenlere ,açıkçası hiçbir zaman samimi bulmadım, bana çok teklifler geliyor da ben kabul etmiyorum diyen bir sanatçının,her zaman uydurduğunu düşündüm inanın bugün için sinirden söylemiyorum çok samimi düşüncelerim bunlar benim ve gerçekten bu tarz davranışları çok magazinvari buluyorum.
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:01 pm

zaten insan sanatından çok başkasını konuşuyorsa, ben o insanın yaptığı işin yetersiz olduğunu ve daha en başta yaptığı işe kendisinin inanmadığını düşünürüm. gerçekten kaliteli bir iş yapabildiğine inanan adam ve hele ki belli bir manevi olgunluğa eriştiğini söyleyip duruyorsa gayet rahat olmalı bence. bıraktığı sakala yakışır niyetler göstermesi beklenebilir artık.


2 sene önce teklif gelmiş oh ne ala hayırlı olsun duyunca çok taktir ettik kabul etmediğini.2 sene önce bizden seken topa O şutlar belki demiştik, emin ol herkes kabul etmeni bekliyordu toplu halde şok geçirdik duyunca.Aslında ne gerek var ki zaten tv ye çıkmaya falan,radyodan izin de vermiyorlar. hem nasılsa Ceza bol bol çıkıp tanınıyor,Ceza yı tanıyanlar benim attığım çamurları görüyor oh maşallah bundan iyisi Şam da kayısı...


(örnek replik)(iç ses)(bilinç altı).....


''şimdi rapstar diye bir program oldu, ben bunu yerin dibine sokarsam cuk oturur insanların gözünde ve para için yapıyorlar dedimmi insanların böyle düşünmelerini de kolaylıkla sağlayabilirim.Funky-c ye de ayıp olacak adam o kadar anlattı neler çekiyoruz diye ama olsun, oleeey bana yine fırsat çıktı! çıkmam dediğim programa çıkmanın tam sırası Allah Ceza dan razı olsun!''
(bir iç ses daha)
Ceza reklamda oynadı ya! ''ben oynamam'' dersem ''ne biçim takdir toplarım'' Ceza yı da paragöz durumuna düşürdük mü,Allahsız konumuna yerleştirdik mi iş tamamdır. artık Ceza koştursun dursun, iki tane okkalı cümleyle bineriz her zaman sırtına ve bizi de taşır nasılsa.


son 1 aydır tv de Ceza vardı bazıları istemediğimiz halde çıktığımız ama sonunda pişmanlık duymadığımız programlardı.çoğu izlenildi ve hatta kaydedildi. açın tek tek izleyin bir ima bulun ve yüzüme vurun!


aksine O kimki onu ima edeyim, benim yaptığım işler var onları konuşurum dercesine bir tablo görürsünüz Ceza nın çıktığı programlarda, kendine güvenini görürsünüz sadece çünkü anlatacak o kadar çok başarı vardır ki başkasından söz etmek için vakit bile kalmaz.Ayrıca çıktığı 30 programdan en fazla iki ya da üçünde bu isimle ilgili bir soru sorulmuştur Ceza ya.O da programa mail yoluyla soru kabul ettiklerinde seyirciden gelen bir soru oluyor kesinlikle ve Ceza 3-4 sn içinde istemediği soruyu geçebilme becerisine sahip bir insan.


düşünsenize Ceza tv ye çıkmış ''ben dinimi alet etmiyorum rapime, benim kıldığım namazı o an camideki cemmatten başka kimse bilemez, ben radyoda pop çalamam, başkalarının ismiyle anılmam, eski şarkılarımla bile gurur duyarım,kimileri gibi utanmam, kimileri doğru yolu bulana kadar benden çok feyz aldı ''...vs gibi şeyler söylese ne kadar delikanlıca olurdu?
Ceza yı böyle bir dedikodu sahnesinde hayal bile edemezsiniz.


rapçiysen diss yaparsın rapinle verirsin cevabını, bu onlarca yıldır tüm dünyada böyle, adamlar diss boş kağıdı karalamaktır deyip, dissiz şarkı sözü yazamıyorlar,hem dava açıp hem de dedikodu da yapıyorlar. lanet olsun böyle mantığa şakşakçılık yapanlara.
bu gibi kasıtlara,saldırılara inanıp bize küfür sallayanların Allah belalarını versin ama Allah o insanların günahlarını da bu insanlardan mutlaka soracaktır ya ondan da eminim.
yüzlerce insanı günahımıza sokanların,iftralarla,dedikodularla canımızı sıkanların 5 vakit namazla kurtulabilmeleri benim bildiğim müslümanlıkta mümkün değildir.


Çok SUStuk biraz cevap verelim!


para için yapılan işlere gelince;
aslında ben size paragöz adam ne yapar onu bir güzel anlatayım;


paragöz adam 200 kişinin bilet aldığı koseri iptal eder, Ceza gibi 25-50 kişiyi adamdan saymaz. ''amaaaan Ankara süper geçti nasılsa, konya dan da para almayayım, burası da benden olsun '' demez.Burası beni hakketmedi der, parayı verenin karşısında düdüğü öttürür.


paragöz adam şirketini kurar kendi albümünü basar. %6 ila 20 arasındaki oranları beğenmez, hepsi benim olsun der. isterse maliyetine veya çok az karla satabileceği albümünü en pahalı fiyattan raflara koyar.bu albüm daha önce internette bedava verdiği bir albüm bile olabilir.


paragöz adam devam edebileceği halde bir programa son verdirmez. paragöz adam arkadaşları piyasayı hareketlendirince bedava verdiği şarkılardan bir albüm yapıp en acilinden piyasaya sürer ki herşeyin kaymağından tadabilsin.


paragöz adam sigortalı işini de bırakmaz bir yandan emekliliğini de düşünür, radyoda hergün britney spears,50 cent,jenifer lopez çalmak zorunda da kalsa, radyo kuralları sebebi ile tv ye fazla çıkamasa bile, paragöz adam herşeye rağmen geleceğini de sağlama alabilendir...


paragöz adam kendisinin tshirtlerini,poster,rozet,karpostallarını...vs yapıp satanlara dava açar. bizim gibi '' aaaa ne güzel karpostallar,başka çeşitleri de var mı acaba'' diye alıcı olmaz. ''vay be amma insana ekmek kapısı olmuşuz'' diye düşünmekten başka hiçbir hareket yapmayan insana paragöz yakıştırması yapılamaz.paragöz olsaydı kendi tshirtlerini yapıp satmak için bunca yıl beklemezdik. malum ticaret kafası yok bizde, varsa yoksa rap yani başka hiçbirşey yok...


bu örnekleri sizler için daha çok uzatabilirim ama yazımın benzer örneklerle uzamasını istemiyorum.


ben şahsen bazı insanların oturup kitabını yazabilirim yani o derece iyi tanırım kendilerini.çok ta anasının gözü bir insanımdır yani öyle ceza gibi saftirik değilimdir.
bir albüm Ceza nın annesine itaf edildiğinde ben bunun ne kadar çakalca ve geleceğe yönelik bir adım olduğunu anlayabilecek kadar kurnazımdır. o zamanlar ne farkettiysem bugün tokat gibi yüzüme çarpıyor, keşke sakalım olsaydı da lafım dinlenseydi de hiç prim vermemiş olsaydık bu insanlara diye ciddi ciddi üzülmekteyim açıkçası.ben uyarmasam,insanlar ''birşey demeyecek misin abi'' diye dile getirmeselerdi Ceza bunların yaptıklarından bi haber olurdu ve hiç bulaşmamış olurdu.
hiç unutmam adam bir ropörtajında ''Ceza ve Kıraç sturbucks ta kahve içsinler derken'', Ceza Hürriyet ropörtajında kimler var sorusuna en başta bu arkadaşın ismini söylüyordu.bunlar aynı hafta çıkan ropörtajlar şimdi Allah aşkına biz mi sataşmışız yaa! savaşı biz mi başlatmışız? yazıktır yaa, günahtır vallaha çok günah hemde.


yok sinekler ve beatlerdeki dedikodu kazanını söyleyecek olursanız o albümde feat yapmış zatı muhteremin Ayben i arayarak ''afferim,iyi yapmışsın, benim albümde de (bilmem kimin) okuduğu rapler hiç olmadı,onları da silsem de gelip sen okusan'' diye gaz verdiği günleri de iyi hatırlayan bir insan olarak sonradan bahane olarak bunun öne sürülmesini de gerçekten çok uydurukça buluyorum malesef,herşeyi çok pis bilen biri olarak.


Neticede bugün bu camiada eskiden beri olan ve yaşları 30 lara varmış veya geçmiş olan neredeyse herkes bilir kimin kimde hakkı olduğunu, ''neyim var ki'' şarkısıyla kimin ortama ''merhaba'' dediğini ...vs ama herkes kabul edemeyebilir bunları. gerçekleri bildiği halde Ceza nın zor durumda kalmasından hoşlananlar da yok değil ama genel olarak bakınca bütün eski dostlarımızın bizim yanımızda olmaları, hepimizin doğru dürüst adamlar olduğumuza dair güçlü bir kanıt anlamına da gelebilir ve neredeyse hepimizin onlardan bir parça zarar görmüş olması da çok ilginç bir tesadüf olabilir belki de kimilerine göre...


artık toparlamak istiyorum bu bir flasback değil,seneler öncesine dönüp karşılıklı atışmalara falan başlamıyoruz.bu dün gece bizlere ve tüm Ceza sevenlerine yapılan ve 70 milyona sunulan terbiyesizliğe verilen naçizane bir cevaptır. bu cevap Ceza fan larının ihtiyaç duyduğu ve benden büyük ısrarlar ile istedikleri ve Ceza nın da her kelimesine katıldığı bir cevaptır.
dün gece bu haltı edenler bunu okudukları ile kalmalı ve bir daha böyle acizlik örneklerini tekrar etmemelilerdir.


son kez söylüyorum Ceza kimsenin namusuna veya ailesine küfretmemiştir.çirkin saldırılar karşısında sabrının tükendiği bir noktada şahsın kendisine küfretmiştir.tekrarlıyorum NE AİLESİNE, NE DE NAMUSUNA (eşine) Bunun aksini ispatlayabilecek olan varsa ispatlasın.
ben Ceza nın annesine küfredildiğini ispatlayabilirim ''biz hiçbir p.çn ailesine küfretmeyiz'' lafının anlamını Türkçe bilen herkes bilir veya Ayben için savrulan bitch ler gerçekten namus meselesi olabilir ve bizlerin de açabilecek davaları olduğu anlamına gelir ama birine ''kimse s.klemez vaazını'' demek o insana küfür ettiğin anlamına gelmez hiçbir dilde.biz mahkemede de bu suçlamayı kabul etmiyoruz zaten, hiçbir şekilde namusuna küfür etmedik ve kimse böyle olduğunda diretemez daha mahkeme bile buna karar vermemişken.
ben söyleyeceğimi söyledim bunlar anlatabileceklerimin %3 ü olabilir ancak ama vicdanı olana, bir nebze adamlığı olana çok fazla bile.


son olarak bundan sonra delikanlı olan, işine güvenen kendinden bahsetsin ama başkalarını ima etmeden. yoksa biz de tüm imkanlarımızı adam karalamak için kullanırsak nereye doğru yol alırız hesap etmek lazım artık yaşlar büyüdü kemale erdi sanırım.
bu lafım umarım anlaşılmıştır çünkü '' delikanlı olan'' dedim. yani bu olaylar tekrarlanır ise ortalıkta delikanlılıktan eser kalmaz artık.

herkese saygı ve sevgilerimle
Roka
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:01 pm

soryy:D tek seferde yollanmadı(= beyaz show hakkında(=


En son organick tarafından Çarş. Nis. 08, 2009 9:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  AykuT Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:02 pm

Evt yoLLanmadı ben şahidim asKıma Laughing
avatar
AykuT
Admin

Mesaj Sayısı : 79
Points : 149
Kayıt tarihi : 29/03/09
Yaş : 25
Nerden : İstanbuL/ESENYURT

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:03 pm

(=
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  Cadi* Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:11 pm

Çatlak bidenem en azından biras özet gec cok uzun sago'nunkinide okumadım uzun geldi
avatar
Cadi*

Mesaj Sayısı : 140
Points : 180
Kayıt tarihi : 01/04/09
Yaş : 25
Nerden : İstanbul/Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:14 pm

yah neresini kesim krr veremedim:D boşwer her gün bi paragraf okursun:D
yada bn anlatırım yrn size:D
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  Cadi* Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:24 pm

Bencede bidenem Very Happy yarn özet gec sen bize
avatar
Cadi*

Mesaj Sayısı : 140
Points : 180
Kayıt tarihi : 01/04/09
Yaş : 25
Nerden : İstanbul/Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:27 pm

hatrladığım kdr:D anlatırım valla:D sagonunkini ztn anlatmıştım:d htrlarsan tabi:d
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  Cadi* Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:28 pm

Unutmadım x) biliorm onunkını
avatar
Cadi*

Mesaj Sayısı : 140
Points : 180
Kayıt tarihi : 01/04/09
Yaş : 25
Nerden : İstanbul/Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Çarş. Nis. 08, 2009 9:31 pm

tmm zeki**M(=
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  xXxuMrnxXx Bir Çarş. Nis. 08, 2009 10:25 pm

bunu kım okuyckk smdı yha xD bnada anLtrmısnn okldaa =D
avatar
xXxuMrnxXx

Mesaj Sayısı : 55
Points : 60
Kayıt tarihi : 07/04/09
Yaş : 24
Nerden : DünyâDân xD

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ceza' ya yapılan terbiyesizlik (Roka)

Mesaj  irémMm Bir Perş. Nis. 09, 2009 1:29 pm

ayh okumayın yah sizi bilgilendirende kabahat:D anlatmıom hiç birinize:D okuyun:D
avatar
irémMm

Mesaj Sayısı : 162
Points : 191
Kayıt tarihi : 04/04/09
Yaş : 26
Nerden : İst/ Küçükçekmece

Kullanıcı profilini gör http://alakasiyok.yetkin-forum.com/forum.htm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz